Menu
Jesteś tutaj: Czy psikać perfumami ubrania

Czy psikać perfumami ubrania

#perfumy #zapach #ubrania

12:33, dnia 12 marzec 2020r.
Kategoria:
460
0

Wiele osób wierzy, że psikanie perfumami ciuchów może przedłużyć trwałość perfum i pozwoli zatrzymać ulubiony zapach na dłużej. Nie jest to jednak tak do końca prawda. A pryskanie perfumami ubrań jest dobrym pomysłem tylko w przypadku posiadania bardzo wrażliwej skóry lub reakcji alergicznych na niektóre zapachy. W innych przypadkach perfumowanie ubrań nie jest zbyt trafnym pomysłem.

Dlaczego nie warto psikać perfumami ciuchów?

O tym, że nie pryskanie perfumami ubrań nie jest zbyt dobrym pomysłem przekonuje nas trzy istotne argumenty:

  • Psikanie perfumami ciuchów jest niebezpieczne dla ubrań, gdyż zawarte w nich olejki eteryczne i inne substancje chemiczne mogą spowodować ich odbarwienie lub uszkodzenie. Zwłaszcza na jasnych tkaninach kolorowe perfumy mogą zostawiać paskudne tłuste plamy lub odbarwienia.

  • Ubrania nie posiadają PH, jakie posiada nasza skóra. Brak PH sprawia, że perfumy na ubraniach nie będą wydobywać Twojego naturalnego zapachu ani się z nim łączyć, przez co nuty zapachowe nie mogą się w pełni rozwinąć, a akordy głowy, serca i głębi nie będą mogły popracować. Warto pamiętać, że perfumy służą do nadawania zapachu ciału, a nie ubraniom.

  • I wreszcie ostatni argument na nie – to paradoksalnie fakt, że ubrania bardzo długo zachowują zapach perfum. O ile w przypadku używanie stale tylko jednego zapachu, można to uznać za zaletę, o tyle w przypadku używania różnych zapachów staje się to już zdecydowanie wadą. Niektóre zapachy na ubraniach są wyczuwalne nawet po ich upraniu, a perfumowanie ubrań wieloma zapachami może doprowadzić do ich zmieszania i istnej kakofonii zapachowej, raczej dość nieprzyjemnej dla zmysłu powonienia.

Jak widać, istnieją poważne argumenty przemawiające, za tym aby nie psikać perfumami ciuchów. Jeśli jednak zdecydujemy się na pryskanie perfumami ubrań warto zachować ostrożność. Najlepiej pryskać ubrania od wewnętrznej strony na podszewce. Zapewni to nam nie tylko bezpieczeństwo ubrań, ale także zapach w zetknięciu ze skórą będzie się znacznie lepiej wydzielać, zachowując swoją trwałość i jakość. Ubrania należy zawsze psikać ostrożnie i z dużej odległości, by zmniejszyć ryzyko ich uszkodzenia.

Istnieją o wiele lepsze sposoby na przedłużenie trwałości ulubionego zapachu, których stosowanie jest znacznie bezpieczniejsze i skuteczniejsze niż pryskanie perfumami ciuchów. Po pierwsze warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu skóry przed aplikacją perfum. Skóra powinna być czysta i sucha, a także dobrze nawilżona i natłuszczona, gdyż zapachy znacznie szybciej wietrzeją ze skóry suchej. Po drugie należy pamiętać, że perfumy aplikujemy w odpowiednich miejscach – czyli tam, gdzie puls jest najlepiej wyczuwalny i miejscach najbardziej ukrwionych, które wydzielają dużo ciepła, takich jak: szyja, dekolt, miejsca pomiędzy i pod piersiami, nadgarstki i zgięcia łokci czy kolan. Również włosy świetnie absorbują i oddają zapachy, z tym że warto tu zachować umiar, ponieważ alkohol zawarty w perfumach może doprowadzić do nadmiernego przesuszenia lub nawet zniszczenia włosów wskutek nadmiernego, częstego psikania ich perfumami.

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Napisz komentarz

Imię:*
Email:*
Komentarz:*
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl
Konrad kupił(a) 15szt "Bamboo" przed chwilą.