Menu
Jesteś tutaj: Jakie części ciała psikać perfumami?

Jakie części ciała psikać perfumami?

#2

14:03, dnia 08 marzec 2020r.
Kategoria:
164
0

Przed aplikacją perfum ważne jest również odpowiednie przygotowanie skóry. Skóra powinna być czysta i sucha, dlatego najlepiej aplikować perfumy na osuszoną skórę tuż po prysznicu czy kąpieli. Nie można zapomnieć również o dobrym nawilżeniu i natłuszczeniu skóry, gdyż perfumy znacznie szybciej tracą swój zapach w zetknięciu z suchą skórą. Tu najlepiej sprawdzą się kosmetyki bezzapachowe, które nie będą zniekształcać aromatu perfum. Skoro przygotowaliśmy już skórę, pora teraz na wybór odpowiednich miejsc do spryskania perfumami.

Sztuka perfumowania się wcale nie polega na zlewaniu się perfumami od stóp do głów i z pewnością nie powinno się nimi pryskać wszystkich części ciała, jak leci. Zwykle wystarczy spryskać tylko parę newralgicznych stref, by cieszyć się zapachem przez długi czas. Istnieją także części ciała, których zdecydowanie nie powinno się psikać perfumami, gdyż kontakt z nimi może być niebezpieczny dla ciała i skóry w tych miejscach. Dlatego tak istotne jest, aby wiedzieć dokładnie, jakie części ciała psikać perfumami, a których należy unikać, czego dotyczyć będzie właśnie ta część artykułu.

Odpowiednie miejsce to podstawa długotrwałego zapachu Twoich perfum, czyli jakie miejsca ciała psikać perfumami, a które lepiej omijać…

W doborze najlepszych miejsc do aplikacji perfum warto kierować się tzw. metodą pulsu. Oznacza to, że perfumami powinniśmy psikać wszystkie te miejsca, w których puls jest najsilniej wyczuwalny – czyli te, w których zwykle sprawdza się tętno. W tych miejscach krew pulsuje najmocniej i są one najlepiej ukrwione, więc emitują najwięcej ciepła. To właśnie dzięki wydzielanemu ciepłu perfumy zaaplikowane w tych miejscach najdłużej utrzymują swój zapach, który dodatkowo jest stopniowo uwalniany. Emitowane ciepło pozwala także perfumom najpełniej rozwinąć nutę zapachową i bukiet, więc również jakość Twojego zapachu będzie wówczas najwyższa. A jakie konkretnie są to miejsca? Już wyjaśniamy.

Perfumy najlepiej aplikować przede wszystkim w następujące miejsca tzw. „pulsu”:

  • szyja

  • zagłębienia w obojczyku u nasady szyi

  • miejsca pomiędzy i pod piersiami u kobiet/ tors (klatka) piersiowa u mężczyzn

  • wewnętrzne strony nadgarstków

  • zgięcia łokci

  • zgięcia pod kolanami.

Idealne miejsca, jakie powinno się psikać perfumami to również kark z tyłu głowy tuż przy nasadzie włosów, gdyż jest to miejsce nie tylko mocno ukrwione, które wydzielając ciepło utrzyma Twój zapach o wiele dłużej, lecz także dodatkowo poruszające się pukle włosów przy każdym ruchu będą rozsiewać mgiełkę zapachu wokół Ciebie. Co do psikania perfumami samych włosów to jest to kwestia sporna i zdania są tu podzielone. Z jednej strony bowiem włosy świetnie absorbują i oddają zapachy, dzięki czemu spryskanie kosmyków włosów perfumami pozwala zachować ich zapach na znacznie dłużej. A z drugiej zaś należy zachować umiar i ostrożność w pryskaniu włosów perfumami, gdyż zawarty w nich alkohol powoduje znaczne zmatowienie i wysuszenie włosów, a długotrwałe stosowanie tej metody aplikacji perfum bez przerwy może nawet skutkować ich zniszczeniem. Dlatego zalecamy tu kierować się zdrowym rozsądkiem i nie zlewać swoich włosów hektolitrami perfum bez przerwy, co z pewnością odbije się pozytywnie na ich kondycji i wyglądzie.

Kolejnym kontrowersyjną kwestią jest owo słynne pryskanie perfumami miejsc za uszami. Jednak mimo całej sławy, jaką owianą są owe miejsca jest to jednak zwykły mit! W miejscach za uszami bowiem wydzielają się bardzo duże ilości sebum, a nadmierne przetłuszczanie się tych miejsc powoduje bardzo szybkie ulatnianie się zapachu, więc zapach perfum jest przez to bardzo krótkotrwały. Dlatego też odradzamy pryskanie perfumami miejsc za uszami, mimo tak wielkiej popularności potocznej opinii na ten temat, gdyż tak na prawdę jest ona zupełnie nieprawdziwa i fałszywa.

Z innych miejsc, jakich pryskanie perfumami może przedłużyć trwałość Twoich perfum, niektórzy mocno wskazują na… pępek. W tym miejscu zapach utrzymuje się nieco dłużej oraz jest bardziej subtelny i nienachalny. Jednak co do faktycznego znaczenia pępka dla trwałości zapachu nie będziemy zabierać stanowiska i pozostawimy aplikację perfum tylko indywidualnym preferencjom i opiniom każdego z Was…

Co do kwestii miejsc, jakich absolutnie nie należy psikać perfumami, to należy tu koniecznie napisać o wszelkich miejscach intymnych. Są to strefy ciała niezwykle delikatne i wrażliwe, a aplikacja perfum w te miejsca oraz zawarty w nich alkohol może prowadzić do bardzo poważnych i bolesnych podrażnień, reakcji alergicznych, a nawet uszkodzeń i chorób skóry czy narządów intymnych, których konsekwencje mogą być bardzo ciężkie i nieprzyjemne. Dlatego doradzamy omijać koniecznie te miejsca podczas aplikacji. Ponadto, perfum nie należy aplikować również pod pachami, gdzie skóra zwłaszcza po goleniu, jest również niezwykle delikatna i wrażliwa, a kontakt z perfumami może skończyć się podobnie, jak w przypadku miejsc intymnych, a co w najlepszym przypadku oznacza bardzo silne i bolesne jej podrażnienie.

Co do samego sposobu, w jaki należy psikać perfumami omówione tu miejsca, jakie pozwolą Ci wydłużyć znacznie trwałość Twojego ulubionego zapachu, to najistotniejsze jest przestrzeganie paru głównych zasad. Po pierwsze perfumy aplikujemy nie przy samej skórze z bliska, lecz z odległości minimum około 15 – 20 cm. Po drugie, po spryskaniu perfumami newralgicznych miejsc absolutnie nie wcieramy ich w skórę, tylko pozostawiamy, by mogły swobodnie wyschnąć na skórze. Popularne dość wcieranie perfum w skórę powoduje bowiem spłaszczenie zapachu – nut zapachowych i bukietu - co wpływa bardzo niekorzystnie nie tylko na jego jakość, ale również i trwałość. I wreszcie po trzecie – przy aplikacji perfum konieczne jest zachowanie umiaru w ich ilości – nie trzeba zlewać się hektolitrami perfum i ledwie kilka psiknięć w paru newralgicznych miejscach w zupełności wystarczy, by zapach otaczał nas chmurką uwodzicielskiego aromatu, miast dusić i odpychać innych, wywołując silny dyskomfort podczas przebywania w naszym otoczeniu – a przecież nie o to nam chodzi, prawda? :)

I to już wszystko, co najistotniejsze odnośnie miejsc, jakie najlepiej psikać perfumami, aby Twój ulubiony zapach był piękny i długotrwały, a także tych, które lepiej omijać przy aplikacji perfum. Teraz wiesz już wszystko, co niezbędne, aby spryskać Twoimi ulubionymi perfumami właściwe miejsca w prawidłowy sposób i móc zachować ich zniewalający zapach na znacznie dłużej niż dotychczas…

Jak przechowywać perfumy? 23:42, dnia 14 marzec 2020r.
Perfumetki 33ml czy oryginalne perfumy? 08:16, dnia 06 czerwiec 2020r.

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Napisz komentarz

Imię:*
Email:*
Komentarz:*
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl
Baśka kupił(a) 18szt "Be Addicted 2" minutę temu.